Æresmedlemmer i Tejn Idrætsforening

Som æresmedlem, og som modtager af guld- og sølvnål, kan bestyrelsen udnævne medlemmer, der i særlig grad har gjort sig fortjent ved sit virke indenfor foreningen. Æresmedlemmer modtager endvidere en guldnål.

1989 – Swiss Larsen

1989 – Kai Andersen

2007 – Christine Mogensen

2011 – Leif Rubæk-Nielsen

2015 – Mimi Steenberg

2016 – Bent Pedersen

2018 – Lene Møller

2022 – Steen Komstedt

Guldnål

1989 – Carsten Rasmussen

1989 – Svend Hansen

1989 – Anders K. Larsen

1990 – Henning Kristiansen

Sølvnål

1989 – Arne Pedersen

1989 – Christina Mogensen

1989 – Leif Rubæk

1990 – Pauli Bager

1990 – Marianne Jensen

1990 – Ivar Lund

1990 – Gyan Andersen

1991 – Rudy Munch

1992 – Keld Ole Munch

1992 – Steen Komstedt

1993 – Ralf Jensen

1993 – Flemming Olsen

1993 – Verner Sommer

1993 – Freddy Svendsen

1994 – Maiken Olsen

1995 – Merethe Søs Hansen

1995 – Ruth Munch

2003 – Ragna Sommer

2011 – Kaj Olsen

2012 – Herdis Fiil

2020 – Laila Jørgensen

2020 – Kim Rasmussen

Kai og Gyan prisen

2005 – Reno Kure

2006 – Ellen Møller Svendsen

2008 – Hanne Kjøller

2009 – Gert Espersen

2011 – Orla Hansen

2012 – Terje Falk

2017 – Steen Komstedt

2019 – Steffen Kristiansen

2021 – Jacob Lundberg & Jimmi Falk

2022 – Lars Olsen

Årets TIF’er

2000 – Ivan Andersen, fodbold

2001 – Cecilie Vang, bordtennis

2002 – Line Hansen, gymnastik

2003 – Troels Kure

2004 – Martin Pedersen, bordtennis

2005 – Maja Svendsen

2006 – Annika Lyngberg, løb

2007 – Henrik Madsen

2008 – Malene C. Jensen

2009 – Kim Rasmussen

2010 – Ida Kjøller

2011 – Peter Paldan

2012 – Jimmy Arvidsen

2013 – Rigmor Gadegaard

2014 – Thomas Nielsen

2015 – ?

2016 – Anne-Mette Lindgaard

2017 – Torben Christensen

2018 – Philip Holm

2019 – Lars Olsen

2020 – Gitte Sveigaard og Philip Holm

2022 – Masters

Årets Pris

Ved den ordinære generalforsamling kan uddeles “T.I.F.’ s årspris” til et medlem, der i det foregående år, har udført en ekstra indsats for foreningen. Alle medlemmer kan indsende forslag til bestyrelsen om mulige emner, inden 1. januar.

1984 – Helen Møller

1986 – Henning Kristiansen

1987 – Kalle Rasmussen

1988 – Svend Hansen – badminton

1989 – Ikke uddelt

1990 – Eilert Birk Hansen

1991 – Charlotte Jacobsen og Inge Rosengren Munch, store arbejde med håndarbejds tombola

1992 – Bjarne Pihl

1993 – Mimi Steenberg

1994 – Messeudvalget

2010 – Løbeafdelingen

2011 – Inger Kjeragaard og Steen Komstedt, Ung i klubben

2012 – Lise Kristiansen

2013 – Ivar arvidsen

2014 – Vera Arvidsen

2015 – ?

2016 – Flemming Olsen

2017 – Lene Møller

2018 – Esportdrengene

2019 – Steffen Kristiansen

2020 – Steen Komstedt og Lars Olsen

2021 – Erik Lund

2022 – Marianne og Jørn Bentsen